Akhisar Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Akhisar tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Akhisar ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Akhisar tanıtım sayfası.
 
 
Akhisar Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Türkiye'nin en büyük 3 şehrinden biri olan İzmir'e yakın konumda bulunan Akhisar, keyifli tarihi duraklar sunuyor.

Akhisar geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerler ve yapılar şöyle:

Ulu Cami: Bedesten ve kilise olarak kullanılan yapı, günümüzde cami olarak hizmet vermektedir. 7 metrelik temel üzerinde sağlam bir şekilde duran caminin kuzey ve güney duvarları herhangi bir hasar görmeden günümüze kadar gelmiştir.

Thyateria Antik Kenti: Akhisar'ın içerisinde bulunan antik kent, meclis binası, sütunlu yol ve değişik kemerli yapılardan kurulmuştur. İ. Ö. 2200'lü yıllarda kurulduğu düşünülen antik kentte kazı çalışmaları devam etmekte olup, oldukça geniş bir alanı kapladığı düşünülmektedir.

Köfünlü Cami: Saruhan Beyliği tarafından yapılan Köfünlü Cami, hastane höyüğünün yakınlarında yer alır. Yahudi sanat tipinin örneklerini saklar.

Paşa Cami: Osmanlı Dönemi eserlerinden olan cami ve çevresindeki yapılar aslında bir külliye olduğuna işaret etmektedir. Evliya Çelebi'nin de eserlerinde geçen Paşa Cami çevresinde ulu çınarların olduğundan ve kalabalığın burada dinlenip satranç oynadığından bahsedilir.

Yahudi Mezarlığı: Reşat Bey mezarlığına yakın konumlanan Yahudi Mezarlığı'ndaki taşların hala bakımı yapılmakta ve ileriki dönemlere aktarılmak üzere korunmaktadır.

 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Alternatif bir tatil için gezginlerin Kabak Koyu hakkındaki görüşlerini okuyabilir, kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Tarihi eserleri, bol çeşitli salatası ile Karadeniz'e açılan Amasra'yı gezmek için Amasra turları sayfamıza bir göz atın.

Seyahat Tüyoları